Neler Yapıyoruz

Web Tasarım

  • 27 Kasım 2015

El ilanı için bu süre onbeş saniyenin altındadır. Web sitesi sahibi kurum ne kadar büyük olursa olsun, web sitesinde bunu iyi sunamıyorsa potansiyel müşterilerini kaybedebilir veya hak etmediği bir izlenime sahip olur.

Mutlaka sizin de kurumunuz önemlidir ve siz de ilgili insanlara bunu en iyi şekilde yansıtmak istersiniz. Bunun için işinde uzman, görselliği iyi harmanlayabilecek, kod altyapısını verimli oluşturabilecek, kullanıcı dostu arayüz tasarlayabilecek ve gerekirse müşterisinin yerine kendisini koyarak çalışabilecek bir ekibe ihtiyacınız var.

Rain Ajans olarak çalıştığımız tüm projelerde bilgi teknolojilerini yakından takip ederek, optimum verimlilikte tasarımları en son çizgi ve kodlarla oluşturmaktayız. Bunu yaparken sizlerin fikirlerini alır, ihtiyacınızı belirler ve tasarım hem sizin hem de bizim içimize sininceye kadar çalışırız.

Bazı projelerde birçok tasarımı sadece içimize sinmediği için müşteriye göstermeden çöpe atmışızdır. Yaptığımız işten zevk almak ister, diğer müşterilerimize de gururla referans göstermek isteriz. Bazen sözleşmede yer almayan, fazladan maliyet çıkaracak öğeleri bile sadece ihtiyaç olduğunu düşündüğümüz için, müşteriye yük bindirmeden kendiliğimizden yaparız. Bu işimize gösterdiğimiz saygının neticesidir.

Nasıl bir web sitesine sahip olmanız gerektiğine birlikte karar veririz. Karşılıklı diyaloglarımızda tecrübemizi sizinle paylaşır, gerekliyse yol gösteririz.

 

1. Statik Web Site

İhtiyacınız hızlı açılan, ziyaretçilerin kolayca aradıkları bilgilere ulaşabileceği temel yapıda bir siteyse size önerimiz “Statik Web Site”dir. Flash animasyonlarla zenginleştirilmiş, görsel olarak amacına uygun tasarımlardan oluşur.

 

2. Flash Web Site

Adobe yazılım firmasının web için Flash desteğini sonlandırmasından bu yana Flash tabanlı web sitesi yapmıyoruz. Bunun yerine dinamik ve hareketli HTML5 siteler yapıyoruz.

 

3. Dinamik Web Site

Sık güncellenen, bütün kontrolün sizde olacağı, dünyanın neresinde olursanız olun internete bağlandığınız her yerden güncelleyebileceğiniz bir siteye ihtiyacınız varsa size önerimiz “Dinamik – İçerik Yönetimli Site” olacaktır. Bu tarz sitelerde çevrimiçi çalışan size özel web uygulamaları da geliştirmekteyiz. İster deponuzun stok – muhasebe takibini yapın, isterseniz kamerayla takibini yapın, isterseniz de aklınıza gelen mümkün olabilecek herhangi bir uygulamayı geliştirelim.

Daha komplike uygulamalar da yapılabilir. Örnek olarak e-ticaret siteleri, haber siteleri, B2B, B2C gibi…

Tasarımlarımızda arama motoru dostu, SEO optimizasyonu yapılmış siteler kurar, defalarca test ederiz. Web standartlarına uygunluk önemlidir. Açılmayan sayfalar, yüklenemeyen resimler, hata veren kodlar ve gözü rahatsız eden öğeler hem sizin hem de bizim müşteri kaybetmemize neden olur. Doğal olarak bunu kimse istemez.

Düşünün ve ihtiyaçlarınızı bizimle paylaşın. Düşündüklerinizi web sitenize nakış gibi işleyelim ve hemen verim almaya başlayın.